Astrologia - czy warto w to wierzyć?

astrologia

Ogólnie opowiada się, iż wieszczby oraz horoskopy to banialuki na resorach, jednakowoż nawet jeśli publicznie nie przyznajemy się, że wierzymy w nie to jednakże tak po cichutku jednak przeczytamy ten horoskop i mimowolnie usiłujemy zawierzać, że wróżba jednak się spełni (najczęściej jeśli jest pomyślna). Niegdyś astrologia była traktowana za absolutnie oficjalną naukę i którykolwiek władca miał na zamku swojego astrologa. Od niepamiętnych czasów ludzi nurtowała niepewność co do przyszłości, która ich oczekuje i intensywnie próbowali ową przyszłość przewidzieć, oczywiście przez różnorakie wieszczby oraz astrologię.

Mnogość horoskopów, które wynajdziemy w pismach albo wortalach kobiecych to tak faktycznie rzeczywiście stek bujd tworzony przez aplikantki, które nie rozumieją nawet jakie są charakterystyki danego znaku zodiaku przeto np. skoro nie przepadają za człowiekiem spod znaku Koziorożca to spłodzą mu horoskop zapowiadający wyłącznie niepowodzenia. Jednakże jeśli sięgniemy wgłąb oraz przeanalizujemy choćby pojedynczą pracę o astrologii to zademonstruje się, że szereg z jej tez jakoś osobliwie łączy się w całość. Bezspornie oczywiste jest, że nie każdy Rak to płaksa, ani iż każda Panna to pedant z nerwicą natręctw. Po prawdzie horoskop winien być opracowywany dla któregokolwiek człowieka z osobna gdyż odmienne były konstelacje planet w chwili jego narodzin i rzecz w tym ażeby przystosować je do tego jak układają się planety w dniu, dla jakiego przygotowuje się horoskop. Między tymi planetami występują różne interakcje, z których poszczególne są korzystne, inne szkodliwe, a jeszcze inne potrafią być różne we współzależności od planet biorących w nich udział. Do tego rodzaju wyśmienitych układów klasyfikuje się trygony jak również koniunkcje, do tych złych kwadratury oraz opozycje.

Koniunkcja przebiega kiedy planety najeżdżają na siebie, trygon gdy tworzy się kąt 60°, kwadratura jest kątem 90° natomiast opozycja przebiega gdy stoją naprzeciw siebie. W relacji od przesłania planet takie układy między nimi posiadają różnorakie konsekwencje. Tymczasem to nadal nie wszystko bo istnieje również system tzw. domów, jakich jest tyle samo co znaków Zodiaku a początek biorą w tzw. ascendencie. Znak zodiaku, na jaki przypada ascendent jest drugim w ważności najistotniejszym po znaku narodzenia dla indywidualnego horoskopu. Znaczenie domów pokrywa się cokolwiek ze znaczeniem znaków Zodiaku, a zatem pierwszy dom formułuje cechy personalne, drugi finansowe i tak dalej. Jeśli jesteś spod znaku np. uwodzicielskiej Wagi, ale masz ascendent w Skorpionie to może to skutkować bogatym życiem miłosno-seksualnym albo i wykorzystywaniem seksu do własnych celów.

Tego rodzaju relacji jest zauważalnie więcej i przekraczają one daleko poza ramy tego krótkiego tekstu. Nie każdym horoskopem dobrze się przejmować, a nawet jeśli pójdziemy do fachowego astrologa to wszystko zależy jeszcze czy właściwie wszystko zinterpretuje. Dlatego czytajmy horoskopy dla przyjemności, zaś to czy w nie wierzymy czy też nie niechaj już będzie naszą prywatną sprawą.

Lucyna
Lucyna

Niepoprawna romantyczka, wielbicielka relaksu w SPA i właścicielka dwóch uroczych Yorkshire Terrierów