Jak sprawić, aby opalenizna utrzymała się dłużej?

Przywieziona z wakacji opalenizna jest traktowana niczym cenne trofeum, jednak nieodpowiednie obchodzenie się z nią sprawi, że bardzo szybko musimy się z nią pożegnać. Są jednak skuteczne i dość proste sposoby, dzięki którym można się nią cieszyć nieco dłużej. Muśnięta słońcem skóra wygląda, zdrowiej atrakcyjniej i prezentuje się znacznie lepiej niemal w każdej stylizacji, dlatego warto o nią zadbać.

Pielęgnacja skóry

skóra

Kluczem do sukcesu, również jeśli chodzi o utrzymanie efektu opalonej skóry jest odpowiednia pielęgnacja. Bardzo ważne jest nawilżanie skóry, ponieważ na skutek upałów, częstego kontaktu z wodą może być ona przesuszona, co sprawia, że nie tylko wygląda mniej atrakcyjnie, jest bardziej podatna na starzenie, ale przede wszystkim efekt opalenizny na przesuszonej skórze znika szybciej. Warto pamiętać także o tym, aby skórę nawilżać nie tylko od zewnątrz, ale i od wewnątrz poprzez picie odpowiedniej ilości wody, najlepiej mineralnej, która jest zasobna w cenne składniki nie tylko dla skóry, ale i dla całego organizmu.

Beta karoten

marchew, sok z marchwi

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest także wdrożenie do swojej diety produktów bogatych w beta karoten, a więc najlepiej sprawdzi się marchewka, lub sok, który z niej powstaje. Składnik ten ma pozytywny wpływ na skórę i nadaje jej bardziej pożądany odcień, a także sprawia, że opalenizna utrzymuje się dłużej.

Balsamy odżywczo-nawilżające

Kolejny i bardzo pomocny sposób na to, aby zatrzymać na swojej skórze efekty wakacji to stosowanie balsamów odżywczo-nawilżających, które mają też za zadanie nadawać skórze zdrowy koloryt, dzięki temu będzie ona zadbana, a sama opalenizna będzie po prostu przy pomocy takiego kosmetyku zachowywana.

Piękna i opalona skóra, którą uzyskało się podczas pobytu na wakacjach może zostać na znacznie dłuższy czas, ponadto wskazówki, które mają sprawić, że utrzyma się ona dłużej mają ogólnie bardzo pozytywny wpływ na jakość i wygląd skóry, dlatego też dodatkowo będzie ona zadbana i odżywiona.

Lucyna
Lucyna

Niepoprawna romantyczka, wielbicielka relaksu w SPA i właścicielka dwóch uroczych Yorkshire Terrierów