Szykuj się na Boże Narodzenie!

Za oknami coraz to surowsza pogoda i jest to dla nas niewątpliwy dowód, że przyszła już jesień, a jak możemy się spodziewać niebawem po niej będzie zima. Zimą spodziewamy się śniegu, ale miast tegoż w coraz większym zakresie zima w Polsce sprawia wrażenie przedłużenia jesieni, jedynie jest zimniej. Chmurzy się, jest błotniście, w niczym nie przywodzi to na myśl tych zim jakie niektórzy z nas znają z czasów młodości gdy to można było iść na sanki, polepić bałwana przed domem albo iść na ślizgawkę. Ale przede wszystkim nie mogliśmy się doczekać Bożego Narodzenia oraz niepodważalnie tych wszystkich podarunków jakie odszukamy pod choinką.

atmosfera świąt Bożego Narodzenia

Jednak nieszczęśliwie, i to od przynajmniej kilku lat nie możemy zaznać śniegu na Boże Narodzenie toteż musimy się ratować w inny sposób by umieć dostrzec atmosferę tych świąt. Generalnie chyba pozostaje nam tylko ozdobienie mieszkania wewnątrz w różne bożonarodzeniowe motywy żeby cieszyć się chociaż namiastką tego jak spodziewamy się widzieć święta Bożego Narodzenia, które na kartkach świątecznych (kto to jeszcze pamięta?) nie mogą obejść się bez śniegu. Całe szczęście, że przynajmniej nie ma teraz kłopotów z kupieniem odpowiednich ozdób bożonarodzeniowych, jakie można by było wykorzystać do przybrania domu na święta Bożego Narodzenia.

Nie będzie dla nikogo sensacją, że najistotniejszym elementem dekoracyjnym świąt Bożego Narodzenia jest drzewko bożonarodzeniowe, a niekiedy również szopka betlejemska (zobacz: http://www.dekor-gifts.eu/oferta/artykuly-bozonarodzeniowe/szopki-bozonarodzeniowe). Drzewko bożonarodzeniowe jest tym symbolem, jaki znać musi każde dziecko i cieszy się zwykle na samą myśl o jej dekorowaniu. Kiedyś wykonywało się na choinkę ozdoby z papieru, do teraz mam w pamięci spinanie łańcuchów na choinkę z kolorowego papieru. Obecnie jednak wszystko co potrzebujemy aby ozdobić choinkę dostaniemy bez ambarasu w supermarkecie: bombki, rozmaite lampki, połyskujące łańcuchy oraz cały gąszcz przeróżnych ozdób bożonarodzeniowych. Każdego roku staramy się aby choinka była coraz to piękniejsza, a najlepiej jeżeli jest to naturalne drzewko, jakie pachnie zagajnikiem.

Choinka prawdopodobnie jest dla większości z nas najistotniejszą ozdobą na Boże Narodzenie, natomiast nie powinniśmy zapominać także o innych ozdobach świątecznych. Systematycznie już w czasie tych świąt spostrzec można w wielu oknach zawieszone rozmaite lampki, ja szczególnie przepadam za tymi w postaci gwiazdy betlejemskiej bo mienią się rozmaitymi kolorami – można na to patrzeć bez końca. Powszechne staje się tudzież wieszanie w oknach różnorodnych zawieszek z atrybutami świąt czy zimy, np. z mikołajami, reniferami, bałwankami lub temu podobnymi. Nie raz nie dwa spotkamy także wianki powieszone na drzwiach frontalnych budynków. Dzięki internetowi można dziś odkryć zatrzęsienie przewodników wskazujących jak można na własną rękę stworzyć zatrzęsienie wyszukanych dekoracji bożonarodzeniowych. W taki sposób dopuszczalne jest upiększenie lokalu w bardziej twórczy sposób, a przy okazji lepiej wczujemy się w nastrój świąteczny.

Do świąt zostało już rzeczywiście niewiele czasu, możemy sądzić że z wszystkim zdążymy ale gdy jesteśmy tak zajęci każdego dnia to te dwa i pół miesiąca upłyną nam szybciej nim się zorientujemy. Zapewne lepiej już zawczasu niedużymi kroczkami zainicjować przygotowania do ozdobienia domu na dzień Wigilii.

Lucyna
Lucyna

Niepoprawna romantyczka, wielbicielka relaksu w SPA i właścicielka dwóch uroczych Yorkshire Terrierów