Implantologia dziedziną stomatologii estetycznej

W każdym chyba człowieku tkwi mniej albo bardziej bezwiedna obawa przed siedzeniem na fotelu stomatologicznym, z tego powodu chyba większość ludzi chodzi do dentysty jedynie w nagłych przypadkach, kiedy podczas mycia zębów zaobserwuje już pierwsze znamiona próchnicy, albo co gorsza – kiedy ząb już rozpoczyna trochę pobolewać. Dla wielu z nas na pewno jest to skutek przeżyć z niegdysiejszych dekad, gdy to farmaceutyki przeciwbólowe nie były tak dobre jak są obecnie, zatem faktycznie – idąc do dentysty każdy musiał się liczyć z bólem. Okazyjnie dopiero już taki uporczywy ból w zębie potrafił skłonić kogoś do skontaktowania się w celu umówienia wizyty u stomatologa.

zęby

Wzrost znaczenia stomatologii estetycznej

Za to teraz jest nieco odmiennie. Przez ostatnie lata medycyna zrobiła kolosalne postępy, z kolei stomatologia chyba już w szczególności. Model pieczy dentystycznej, który działa w Polsce bazuje przede wszystkim na wizytach prywatnych, a klarowne jest, że prywatnie pacjent jest tak naprawdę klientem dentysty i dlatego ten dentysta chce by pacjent do niego wrócił. Inną sprawą jest, że obecnymi czasy ludzie z reguły nie jeżdżą już do stomatologów jedynie w najbardziej krytycznych przypadkach, tylko po prostu po to, aby posiadać schludne uzębienie. Coraz bardziej ceni się wpływ wspaniałego uzębienia na prezencję. Mnóstwo osób pretenduje do tego żeby prezentować się jak celebryci z telewizji, jakich jedynym atutem jest bardzo atrakcyjny wygląd. Stomatologia kosmetyczna zyskuje przez to na uznaniu ogółu ludzi, podobnie jak dzieje się to w wypadku medycyny estetycznej.

Implantologia jako dziedzina stomatologii estetycznej

Pośród propozycji stomatologii kosmetycznej daje się spostrzec gigantyczny rozwój w implantologii. Rośnie ilość dentystów, którzy zaczynają się specjalizować w tejże sferze, co rzecz jasna musi być odpowiedzią branży stomatologicznej na popyt na podobnego rodzaju usługi. Implantologia trudni się instalowaniem implantów (zobacz: http://www.implant-dent.pl/uslugi/implantologia), czyli śrub umieszczanych w kościach szczęki jako zastępstwo dla utraconego korzenia zęba. Przed przedsięwzięciem do wstawiania implantu trzeba najpierw usunąć stary korzeń, o ile jeszcze mieści się on w kości szczęki. W następnej kolejności rana po usunięciu korzenia musi się zagoić, zresztą ogólny stan jamy ustnej musi być w świetnej formie, wolny od wszelkich dolegliwości, żeby nie wdało się zainfekowanie. Dopiero na wszczepie zakłada się koronę zęba przygotowaną przez protetyka i zaadaptowaną do odmiennych zębów pacjenta.

Jak zakłada się implanty zębowe?

Przewód zakładania implantu jest więc rozciągnięty w czasie. Konkretne wszczepy dentystyczne zakłada się w trakcie jednorazowej wizyty na fotelu stomatologicznym, lecz przed takim zabiegiem trzeba zrobić porządek z innymi zębami aby nie nastąpiły powikłania. Po samym założeniu wszczepu należy też poczekać na zagojenie się dziąsła i na przyszykowanie protezy zęba jaka zostanie założona na wszczep. Jakkolwiek zakładanie implantu zdawać się może dosyć skomplikowaną operacją, to jest wykonuje się ją jedynie przy miejscowym znieczuleniu, nie trzeba dokonywać tego w całkowitej narkozie, która mogłaby być ryzykowna dla niejednego człowieka.

Lucyna
Lucyna

Niepoprawna romantyczka, wielbicielka relaksu w SPA i właścicielka dwóch uroczych Yorkshire Terrierów