Buty na koturnie - idealne na lato

Wybierając obuwie na lato kierujemy się ich funkcjonalnością, fasonem oraz ceną. Na ciepłe dni najchętniej zakładamy sandały w różnej wersji. Do sukienki wybieramy sandały na obcasie, natomiast ulubiona para jeansów wygląda korzystniej przy obuwiu na płaskiej podeszwie. Alternatywą dla sandałów są buty na koturnie. Modne buty nie tylko dobrze wyglądają, ale też solidnie trzymają stopę.

buty na koturnie

Jakość butów na koturnie zależy od.. rodzaju koturny! Plastikowa, słabej jakości podeszwa szybko się zużywa. Ponadto kiepsko wykonana koturna ślizga się po podłożu i grozi upadkiem. Kupując buty na koturnie należy przede wszystkim zwrócić uwagę na rodzaj podeszwy. Będąc w sklepie warto przymierzyć oba buty i przejść się w nich po sklepie, aby z grubsza ocenić komfort noszenia. Buty na lato przymierzamy na cienką nylonową skarpetkę.

Modne buty na koturnie muszą być dopasowane. Bardzo nieestetycznie wyglądają za duże buty, w których stopa się ślizga. Powoduje to przesunięcie palców do przodu i ,,chlapanie” obuwia. Paski podtrzymujące obuwie na stopie muszą leżeć idealnie. Zbyt ciasna para spowoduje uciskanie i bolesne pęcherze.

Koturny to idealne buty na lato i możemy je wykorzystać na różne okazje. Zwiewna weekendowa sukienka w połączeniu z takim obuwiem jest dziewczęca i delikatna. Buty na koturnie założymy też do spodni lub garnituru. Na przyjęcie komunijne możemy włożyć pastelowy garnitur, a modne buty będą wisienką na torcie naszego wizerunku.

Buty na koturnie, które mają podeszwę ze sznurka zazwyczaj nadają się do użytkowania w suche i pogodne dni. Pod wpływem wilgoci sznurek może rozmoknąć i modne buty nie będą się nadawały do noszenia.

Odpowiednia konserwacja i czyszczenie obuwia są niezbędne do długiego użytkowania ulubionej pary. Solidne buty na lato powinny służyć nam przez kilka sezonów. Zazwyczaj okres gwarancyjny na buty na koturnie obejmuje okres dwóch lat. Jednak nieodpowiednie dbanie o obuwie oraz ich użytkowanie niezgodne z zaleceniami może spowodować odrzucenie reklamacji.

Lucyna
Lucyna

Niepoprawna romantyczka, wielbicielka relaksu w SPA i właścicielka dwóch uroczych Yorkshire Terrierów